Ako vytvoriť vlastný GIF? - Coolwriters

Ako vytvoriť vlastný GIF?

Gify sú v dnešnej dobe veľmi obľúbeným typom pohyblivých obrázkov, ktoré posielame svojim priateľom. Využitie majú snáď na všetkých sociálnych sieťach. Sú výstižné a často povedia viac ako dlhé textové správy. Ak chceš vlastný gif, máme pre teba jednoduchý postup.

Nahraj video 

Na vytvorenie vlastného gifu, potrebuješ nejaké video, prípadne sériu fotiek. Môže to byť nahrávka obrazovky alebo video tvojich kamarátov. Mysli však na to, že gif je krátky a výstižný. Video by malo mať len zopár sekúnd.

Zaujímavý tip

Video nemusí byť len vtipné. Gify sa často využívajú aj v rámci informačných či náučných textov. Prípadne v prezentáciách.

Využi jeden z nástrojov na gify 

Keď máš svoje video nahraté, presuň ho do počítača. Z neho ho budeš nahrávať do jedného z nástrojov na gify. Na internete ich pod slovným spojením “gif maker” nájdeš rovno niekoľko. 

Ja spravidla používam dve stránky a to GIFMaker.me a Ezgif.com. Oba nástroje fungujú veľmi podobne, majú len zopár rozdielov. Prvý využiješ na fotografie. Z viacerých sérií snímok si môžeš urobiť gif. Druhý je vhodný nielen na fotografie, ale taktiež na videá.

Na tvorbu videa som si vybrala Ezgif.com, pretože som nahrala video

Na začiatok musíš do nástroja nahrať obsah.

Keď si jedno z videí vyberieš, klikni na “Upload and make a GIF”. Chvíľku počkaj. Po nahratí súboru sa objavia ďalšie možnosti.

Nastavenia nechávam tak, ako sú. Vybrať si však môžeš sekundy, kde by mal gif začínať a končiť. Môžeš upraviť aj veľkosť a dodatočné parametre

Keď je všetko v poriadku, nižšie na stránke objavíš tieto možnosti:

Klikni na posledné “Save” a gif ulož. Môj výsledok vyzerá takto:

 

Zhrnutie 

Výsledný gif môžeš posielať priateľom, vkladať do textu či prezentácií. Je to na tebe. Celý proces je rýchly a jednoduchý. Rozhodne stojí aspoň za vyskúšanie.

Prečítaj si ešte jeden

Návrat hore